چهارشنبه 5 ارديبهشت 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث سرنوشت مرگبار ۳ زن در یک روز

 
 

شنبه 28 بهمن 1402

سرنوشت مرگبار ۳ زن در یک روز

 
 

کشف اجساد سه زن که در سه نقطه از پایتخت به قتل رسیده بودند پرونده‌های جنایی تازه‌ای را مقابل بازپرس ویژه قتل تهران گشود.

نخستین حادثه ساعت دو بعد از ظهر چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه به پلیس اعلام شد. مردی که خود را صاحب یک تالار در شرق تهران معرفی کرد، گفت: لحظاتی قبل در اتاقک محل استراحت و اسکان کارگران تالار با جسد زنی ناشناس روبه‌رو شدم.

کشف جسد در تالار پذیرایی
به دنبال این تماس، موضوع به بازپرس موسی رضازاده اعلام شد و تیم جنایی راهی صحنه قتل شدند. جسد متعلق به زنی ۴۰ ساله بود که با ضربات متعدد جسمی سخت به سرش به قتل رسیده بود. میله آهنی آغشته به خون نیز در چند قدمی جسد دیده می‌شد. در بازرسی جیب‌های مقتول، هیچ مدرک شناسایی که هویت او را برملا کند به دست نیامد.
متخصصان پزشکی قانونی زمان مرگ را یک شب قبل اعلام کردند. از آنجا که یک کارگر افغانستانی ۲۷ ساله در آن اتاقک سکونت داشت و از زمان قتل متواری شده بود فرضیه ارتکاب جنایت به دست او قوت گرفت.
بازپرس جنایی دستور بازداشت وی را صادر کرد و یک ساعت بعد کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت، موفق به دستگیری مرد جوان در خانه خواهرش شدند.
متهم وقتی با مدارک پلیسی مواجه شد به قتل زن ایرانی اعتراف کرد و گفت: یک سالی می‌شود که به عنوان کارگر در تالار مشغول به کار هستم. مدتی قبل با فتانه آشنا شدم. از آنجایی که نمی‌توانستم حساب بانکی به نام خودم داشته باشم، پول‌هایم را به فتانه می‌دادم تا برایم پس‌انداز کند. حدود ۷۰ میلیون تومان پول به فتانه داده بودم اما وقتی پول‌هایم را خواستم بهانه آورد و پرداخت نمی‌کرد. شب حادثه وقتی پیشم آمد چون از دستش عصبانی بودم، اول با مشت و لگد و بعد از آن با میله آهنی به جانش افتادم. وقتی متوجه شدم نفس نمی‌کشد فرار کردم و به خانه خواهرم رفتم.
با اعتراف مرد جوان به جنایت، به دستور بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی پایتخت او در اختیار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت و تحقیقات برای شناسایی هویت اولیای دم ادامه دارد.

قتل مرموز در اتاق خواب
عصر ۲۵ بهمن ماه قتل زن میانسالی از سوی مأموران کلانتری نواب به بازپرس موسی رضازاده اعلام شد. با گزارش این خبر، تیم جنایی راهی محل جنایت که طبقه اول خانه‌ای در محدوده نواب بود، شدند.
با ورود به خانه آنها با جسد زن ۵۳ ساله‌ای روی تختخواب در حالی مواجه شدند که روسری دور گردنش گره خورده بود. معاینات اولیه متخصصان پزشکی قانونی علت مرگ را خفگی اعلام کرد و این در حالی بود که از زمان مرگ هشت ساعت می‌گذشت. آثار خراش روی دست زن میانسال حکایت از درگیری او با قاتلش داشت. همچنین بررسی‌ها نشان می‌داد که طلاهای مقتول نیز به سرقت رفته است.
در ادامه تحقیقات زن همسایه که جسد مقتول را پیدا کرده بود، گفت: مهناز و همسرش همیشه باهم اختلاف داشتند و با وجود اینکه هر کدام از آنها ازدواج دومشان بود و از طرفی سه فرزند هم داشتند، اما اغلب اوقات صدای دعوا و درگیری آنها به گوش می‌رسید. ساعت ۱۱ صبح بود که شوهر مهناز با من تماس گرفت و گفت بچه هایش مدرسه هستند و هر چه به تلفن همسرش زنگ می‌زند، پاسخ نمی‌دهد. به همین دلیل نگران همسرش شده بود و از من خواست که به او سر بزنم. من هم خودم را به آپارتمان آنها رساندم چندین بار زنگ زدم اما کسی در را باز نکرد. بعد در را هل دادم که باز شد وقتی وارد خانه شدم هر چه صدایش کردم جواب نداد اما ناگهان در اتاق خواب جسدش را پیدا کردم.
در ادامه تحقیقات، بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی پایتخت، دستور بازداشت شوهر مهناز و بازبینی دوربین‌های مداربسته ساختمان را برای روشن شدن واقعیت ماجرا صادر کرد.

جنایت در شب ولنتاین
ساعت ۱۲ شامگاه چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، مرد جوانی در حالی که به سختی قادر به صحبت بود با برادرش تماس گرفت و از او خواست به محلی که می‌گوید برود.
مرد جوان، به دنبال موقعیت مکانی که برادرش امیر به تلفن او ارسال کرده بود خودش را به محل که در شمال تهران بود رساند.
ناگهان کنار بزرگراه با خودروی پراید سفید رنگ برادرش در حالی مواجه شد که برادرش و همسر او داخل خودرو بودند. اما به محض نزدیک شدن به خودرو با صحنه وحشتناکی مواجه شد. برادر و همسرش خونین روی صندلی جلو خودرو قرار داشتند.مرد جوان بلافاصله با اورژانس و پلیس تماس گرفت و دقایقی بعد امدادگران راهی محل شدند. در معاینات اولیه امدادگران اورژانس، مرگ زن جوان تأیید شد اما شوهرش مجروح و نیمه جان بود.
بدین ترتیب موضوع به بازپرس موسی رضازاده اعلام شد و تیم جنایی راهی محل شدند. بررسی‌ها نشان می‌داد زن جوان به نام شهره با ۵ ضربه چاقو که هم از مقابل و هم از پشت به او وارد شده بود جان باخته است. مرد ۲۶ ساله نیز با ضربات چاقو بشدت زخمی شده بود.
به دستور بازپرس جنایی مرد جوان به بیمارستان منتقل شد و برادر او که موضوع را به پلیس خبر داده بود، گفت: شهره که دخترخاله‌ام هم بود ۶ سال قبل با برادرم عقد کرد. آنها به مناسبت شب ولنتاین با هم بیرون رفته بودند که برادرم تماس گرفت و از من خواست خودم را به او برسانم. من هم خودروی همسایه‌مان را قرض گرفتم و خودم را به موقعیتی که او برایم ارسال کرده بود رساندم. بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی پایتخت دستور بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل حادثه، تحقیق از مرد زخمی پس از بهبودی و رازگشایی از این جنایت را صادر کرد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
چه زمانی برای اولین بار بگوییم "دوستت دارم"
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قلم مقدس به‌دنبال معرفی اسوه برای نسل خبرنگاران است
:: حوادث ::
مرد تهرانی زن سابق خیانتکارش را کشت و خودکشی کرد

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار