شنبه 30 تير 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی قم با مدیرعامل کارخانه نوابهداشت/ رابطه صنعت و جامعه دانشگاهی قوی‌تر شود.

 
 

چهارشنبه 20 تير 1403

نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی قم با مدیرعامل کارخانه نوابهداشت/ رابطه صنعت و جامعه دانشگاهی قوی‌تر شود.

 
 

به گزارش روزنامه هموطن سلام ،نشست هم‌اندیشی اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قم با آقای دکتر محمدحسن نجفی مدرس دانشگاه قم و مدیرعامل کارخانه نوابهداشت، یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گروه وطن‌زرین، 11 تیرماه در سالن شهید سلیمانی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.

به گزارش روزنامه هموطن سلام ،نشست هم‌اندیشی اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قم با آقای دکتر محمدحسن نجفی مدرس دانشگاه قم و مدیرعامل کارخانه نوابهداشت، یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گروه وطن‌زرین، 11 تیرماه در سالن شهید سلیمانی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.
دکتر محمدحسن نجفی، در این نشست به چالش‌های موجود در وزارت علوم و وزارت بهداشت در حوزه صنعت و جامعه پرداخت و گفت: ایجاد تعدیل بین صنعت و جامعه موضوع مهمی است که باید به آن توجه جدی داشته باشیم.
دکتر نجفی توجه به محیط زیست انسانی، بهداشت و درمان و سایر مقوله‌های انسانی در حوزه صنعت را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: در کارخانه پنبه‌ریز به مقوله‌های ذکرشده به‌عنوان اخلاق حرفه‌ای در صنعت توجه جدی داریم و نگاهمان به کارگران از بالا به پایین نیست.
وی تأکید کرد؛ داشتن نگاه کیفی به افراد و شبکه‌سازی، مخاطب‌شناسی، غنیمت شمردن فرصت‌ها، کار کردن با عشق و علاقه، افزایش ارتباط با صنعت و همچنین برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی به‌صورت فصلی با حضور اساتید و اعضای هیئت علمی از جمله مقوله‌های مهمی هستند که توجه به آن‌ها می‌تواند منجربه قوی‌تر شدن ارتباط صنعت و جامعه شود.
دکتر رحیم عالی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی قم در این جلسه با تأکید بر اینکه ارزش‌گذاری‌های اشخاص باید دوسویه و به سمت صنعت و جامعه توأمان باشد، اظهار داشت: نداشتن چنین نگرشی حاکی از آن است که هم صنعت و هم جامعه را خوب نشناخته‌ایم.
دکتر عالی به تجارب موجود دنیای امروز پیرامون صنعت و جامعه پرداخت و گفت: رابطه صنعت و جامعه در ایران متفاوت از سایر کشورها است، این درحالی است که در دنیا اعتبار دانشگاه‌ها با صنعت گره خورده و رابطه بسیار قوی بین این دو وجود دارد.
وی با بیان اینکه توانمندی‌های موجود در جامعه می‌تواند تعامل با صنعت با جامعه دانشگاهی را شکل دهد، ابراز داشت: باید از این ظرفیت عظیم استفاده بهینه را داشته باشیم و در قالب آموزش و یا انجام پروژه از ظرفیت‌های موجود بهره‌مند شویم. دکتر هادی سردارآبادی، رئیس گروه توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این جلسه به نامه استانداری در خصوص ارتباط صنعت و دانشگاه با توجه به ظرفیت‌های بالای استان در دو حوزه آموزش عالی و صنعت اشاره و اظهار داشت: در این نامه بر استفاده از تخصص و علاقمندی اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قم جهت ارائه خدمات به صنایع مختلف موجود در سطح استان تأکید شده است.
دکتر سردارآبادی به برگزاری جلسه با متولیان منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و شرکت شهرک‌های شکوهیه اشاره کرد و گفت: این جلسات بیشتر با مدیران شهرک‌ها برگزار شده است و نیاز است تا با عوامل اجرایی کارخانجات، این جلسات به‌طور هماهنگ نیز برگزار شود که خود نیازمند همکاری و همراهی مدیران اجرایی شهرک‌های صنعتی است.
گفتنی است در این نشست، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه به بیان مسائل و دغدغه‌های خود در حوزه ارتباط دانشگاه و صنعت پرداختند. برگزاری کارگاهی با حضور اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه، شکل‌گیری اعتماد بین صنعت و جامعه دانشگاهی و لزوم به وجود آمدن انعطاف‌پذیری در قوانین دانشگاه علوم پزشکی قم برای برقراری ارتباط دانشگاه با صنعت از جمله موارد مطرح از سوی اساتید و اعضای هیئت علمی بودند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
چه زمانی برای اولین بار بگوییم "دوستت دارم"
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قلم مقدس به‌دنبال معرفی اسوه برای نسل خبرنگاران است
:: حوادث ::
قتل زن تهرانی در حمام خانه اش / شوهرش تصمیم به مثله کردن جسد داشت که پشیمان شد!

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار