يكشنبه 30 ارديبهشت 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی سياسی مهمترین خدمت دولت بايد رفع مشكلات و تامين معيشت باشد

 
 

هموطن سلام , شنبه 15 مرداد 1384

مهمترین خدمت دولت بايد رفع مشكلات و تامين معيشت باشد

 
 

مراسم تحليف دكتر احمدي نژاد، رئیس جمهور، امروزدر مجلس مراسم تحلیف به جا آورد و طی سخنانی برنامه دولت خود را اعلام کرد.

مهمترین خدمت دولت بايد رفع مشكلات و تامين معيشت باشد
اسلام بنيان فرهنگ و تفكر ملت ايران است
مراسم تحليف دكتر احمدي نژاد، رئیس جمهور، امروزدر مجلس مراسم تحلیف به جا آورد و طی سخنانی برنامه دولت خود را اعلام کرد.

متن سوگند رئیس جمهور در مجلس

بسم الله الرحمن الرحيم
من به عنوان رئیس‌جمهور در پيشگاه قرآن كريم و در برابر ملت ايران به خداوند قادر متعال سوگند ياد مي‌كنم كه پاسدار
 

" در همين مراسم رئیس مجلس شوراي اسلامي ضمن قدرداني از حضور مسئولان نظام گفت: ما به ويژه به حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيد محمد خاتمي خوشامد مي‌گوييم و براي ايشان آرزوي موفقيت و سلامت مي‌كنيم.... "

 
 
مذهب رسمي و نظام جمهوري اسلامي و قانون اساسي كشور باشم و همه استعداد و صلاحيت خويش را در راه ايفاي مسئولیت‌هايي كه بر عهده گرفته‌ام به كار گيرم و خود را وقف خدمت به مردم و اعتلاي كشور، ترويج دين و اخلاق، پشتيباني از حق و گسترش عدالت سازم و از هرگونه خودكامگي بپرهيزم و از آزادي و حرمت اشخاص و حقوقي كه قانون اساسي براي ملت شناخته است حمايت كنم. در حراست از مرزها و استقلال سياسي و اقتصادي و فرهنگي كشور از هيچ اقدامي دريغ نورزم و با استعانت از خداوند و پيروي از پيامبر اسلام و ائمه اطهار عليهم‌السلام قدرتي را كه ملت به عنوان امانتي مقدس به من سپرده است همچون اميني پارسا و فداكار نگاهدار باشم و آن را به منتخب ملت پس از خود بسپارم.»
دولتی که ملتی هوشمند دارد باید مقتدر باشد احمدي‌نژاد پس از مراسم تحليف و امضاء سوگندنامه‏، گفت: دولتي كه ملت رشيد دارد بايد رشيد باشد. دولتي كه ملتي هوشمند دارد بايد هوشمند و مقتدر باشد و در تحقق آرمان‏های بزرگ، موانع احتمالي را از پيش پا بردارد.
احمدي‌نژاد گفت: آنچه اينجانب به عنوان اصول بنيادي در مراسم تنفيذ اشاره كردم مورد عنايت همه نمايندگان هم هست. عدالت‌گستري، مهرورزي، خدمتگزاري به بندگان و اعتلاي مادي و معنوي مورد اعتناي همه دلسوزان نظام و انقلاب است.
وي ادامه داد: مردم ما امروز مشكلات متعددي دارند. در زندگي خصوصي، اشتغال، معيشت، عدم تناسب درآمد با هزينه‌ها، خيل جوانان فارغ‌التحصيل مهمترین مشكل
 

" رئیس مجلس شوراي اسلامي ضمن تبريك به دكتر محمود احمدي‌نژاد، گفت: آقاي دكتر احمدي‌نژاد شما در سخناني كه در مراسم تنفيذ ايراد كرديد، گفتيد كه دولت شما بر 4 اصل عدالت‌گستري، مهرورزي، خدمتگزاري، تعالي مادي و معنوي كشور تاكيد خواهد كرد.... "

 
 
خانواده‌هاست كه اين وضعيت انگيزه تحصيل و روند ازدواج را كاهش مي‌دهد. اگر اين مشكلات حل شود بسياري از مشكلات فرهنگي، اجتماعي و آموزشي حل خواهد شد.
وي تاكيد كرد: مهمترین خدمت دولت بايد رفع مشكلات و تامين معيشت باشد كه در نتيجه آن خلاقيت‌ها بروز و نشاط حاصل مي‌شود. انشاءاله در ارائه برنامه دولت به مجلس در اين خصوص به تفصيل سخن خواهم گفت.
وي تصریح کرد: ماندگاري ما در ماندگاري فرهنگ ماست. فرهنگ ما، انسان مسئول تربيت مي‌كند نه انسان منفعل و بي‌تفاوت.
احمدی نژاد سپس گفت: اين را تاكيد كردم تا همه و به خصوص دولت‌هايي كه همواره از ابزار تهديد استفاده مي‌كنند بدانند ملت ما هيچ‌گاه از عزت و عدالت نمي‌گذرد. ما منطق داريم و به هنجارهاي بين‌المللي احترام مي‌گذاريم، اما تابع تصميمات فراقانوني كه بخواهد حقوق ما را ضايع كند نخواهيم بود.
وي ادامه داد: نمي‌دانم چرا برخي‌ها نمي‌خواهند اين حقيقت را درك كنند كه ملت ايران زورپذير نيست. سياست خارجي ما بر اساس عزت، مصلحت و حكمت پيگيري خواهد شد. صلح و عدالت را براي همه همسايگان، منطقه و جهان مي‌پسنديم و اميدوارم با هوشمندي ملت‌ها و حق‌پذيري دولت‌ها شاهد حاكميت صلح و عدالت پايدار در همه عرصه‌ها‌ي بين‌الملل باشيم. بناي دولت اسلامي بر استفاده از تمامي عناصر مؤمن، شجاع، پاك و كارآمد است. از همه كاركنان و مديران دولت صميمانه مي‌خواهم در دوره انتقال به كار خود با جديت ادامه دهند.
مجلس رفیق دولت است
در همين مراسم رئیس مجلس شوراي اسلامي ضمن قدرداني از حضور مسئولان نظام گفت: ما به ويژه به حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيد محمد خاتمي خوشامد مي‌گوييم و براي ايشان آرزوي موفقيت و سلامت مي‌كنيم. رئیس مجلس شوراي اسلامي ضمن تبريك
 

" حدادعادل خطاب به رئیس جمهور تصريح كرد: به شما اطمينان مي‌دهم كه مجلس رقيب شما در قدرت نيست بلكه رفيق شما در خدمت به مردم است. ... "

 
 
به دكتر محمود احمدي‌نژاد، آمادگي كامل مجلس شوراي اسلامي را كه خود برآمده از اراده ملت است براي همكاري با رئیس جمهور منتخب ملت، اعلام كرد و گفت: آقاي دكتر احمدي‌نژاد شما در سخناني كه در مراسم تنفيذ ايراد كرديد، گفتيد كه دولت شما بر 4 اصل عدالت‌گستري، مهرورزي، خدمتگزاري، تعالي مادي و معنوي كشور تاكيد خواهد كرد. آرمان‏های شما همان آرمان‏های ماست. ما نمايندگان مجلس نيز شما را به فضل الهي ياري خواهيم كرد و اهداف دولت شما را اهداف مجلس شوراي اسلامي مي‌دانيم. شما گفتيد كه همكاران مؤمن، شجاع و كارآمد و مردمي را به كار مي‌گيريد. اطمينان داشته باشيد مجلس نيز همين معيارها را در راي اعتماد به وزراي پيشنهادي در نظر خواهد گرفت.
وي اظهار اميدواري كرد كه هرچه زودتر دولت جديد با اقتدار كامل زمام امور كشور را بدست گرفته و به رفع مشكلات اقدام كند.
حدادعادل خطاب به رئیس جمهور تصريح كرد: به شما اطمينان مي‌دهم كه مجلس رقيب شما در قدرت نيست بلكه رفيق شما در خدمت به مردم است.
وي تصرح کرد: اگر مردم شاهد تبعيض نباشند حاضرند براي رفع مشكلات خود هم با دولت همكاري كنند و هم صبر و تحمل داشته باشند.

 
 

مراسم تنفيذ احمدي‌نژاد امروز انجام می شود

 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
چه زمانی برای اولین بار بگوییم "دوستت دارم"
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قلم مقدس به‌دنبال معرفی اسوه برای نسل خبرنگاران است
:: حوادث ::
قتل زن تهرانی در حمام خانه اش / شوهرش تصمیم به مثله کردن جسد داشت که پشیمان شد!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار